12 Maj – Piknik Strażacki czyli Ornontowickie Dni z Kulturą startują !

Nadszedł Maj a z nim rozpoczynają się Ornontowickie Dni z Kulturą! Będziemy z wami od maja do września a zaczynamy już 12 Maja Pierwszym Powiatowym Piknikiem Strażackim.

Impreza rozpoczynać będzie się o godzinie 13.00 rejestracją drużyn.
Podczas jej trwania odbędą się strażackie zawody sportowe, gdzie ochotnicze jednostki rywalizować będą pomiędzy sobą o Puchar Wójta Gminy Ornontowice.
Zawody sportowe przeplatać będą się z różnego rodzaju atrakcjami oraz zabawami podczas których Organizatorzy przygotowywać będą kolejne stacje sportowe.
Spodziewać można się np. profesjonalnego pokazu pierwszej pomocy, pokazu psów ratowniczych czy fireshow w wykonaniu chorzowskiej grupy Toy Box. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia zabytkowej sikawki strażackiej wchodzącej niegdyś w skład Ornontowickiej straży pożarnej, która została nam użyczona na potrzeby pikniku przez Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Piknik jest wydarzeniem dedykowanym całym rodzinom dlatego też młodsza część publiczności znajdzie dużo atrakcji dla siebie. Dmuchane zabawki, pokazy wozów strażackich czy np. zabawy z animatorami. Dodatkowo zapewnione będzie zaplecze gastronomiczne.
Podczas pikniku osoby chętne będą mogły oddać krew na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z siedzibą w Katowicach.
Ostatnim elementem pikniku będzie koncert zespołu „SHOWMAN”, który przy rytmach muzyki disco-polo rozbawi publiczność. Zakończenie pikniku planujemy na godzinę 21.00.