ARTeria działa pełną parą!

Poniedziałek 16.01.2023r.

TorbARTy, czyli jak zmienić zwykłą torbę w coś niesamowitego – prow. Katarzyna Czarnecka

Na pierwszych zajęciach dzieci dostały płócienną torbę, mazaki i szablony. Pierwszym etapem tej pracy był projekt, znalezienie odpowiednich materiałów do jego wykonania po czym po prostu stworzenie unikatowych wzorów – zdecydowanie każde ze zdobień było wyjątkowe.

Więcej zdjęć: Facebook

Środa 18.01.2023r.

Koralikowe szaleństwo, czyli tworzenie breloczków do kluczy – prow. Katarzyna Czarnecka

Koralikowe szaleństwo okazało się nie lada wyzwaniem… dla naszej kochanej Pani Eli, która później koraliki znajdowała dosłownie wszędzie! Ale co tam sprzątanie kiedy uczestnicy TWORZYLI. Co powstało? Breloczki, zawieszki, obrazy – wszystko kolorowe i koralikowe, jednym słowem piękne!

Więcej zdjęć: Facebook

Piątek 20.01.2023r.

Spotkanie z Koreą, czyli koniec języka za przewodnika – prow. Kinga Pasternak, wolontariuszka

Piątkowe zajęcia pt. „Spotkanie z Koreą, czyli koniec języka za przewodnika” poprowadziła nasza wieloletnia wolontariuszka – Kinga Pasternak, która od jakiegoś czasu zgłębia tajniki tego właśnie języka. Uczestnicy tych zajęć mieli okazję nie tylko poznać alfabet koreański, ale także dowiedzieć się wielu ciekawostek o tym kraju.

Więcej zdjęć: Facebook

Poniedziałek 23.01.2023r.

ZakładkoweLOVE, czyli jak zrobić zakładkę metodą makramy – prow. Justyna Ozga

Zaczynamy cykl zajęć! Tylko raz w miesiącu, Start: 22.02.2023, ARTeria, 15.30-17.00, koszt 10 zł

Ze sznurka można zrobić bardzo wiele, tym razem postawiliśmy na zakładki do książki i piórka. Uczestnicy spędzili kilka godzin na mierzeniu, obcinaniu, pleceniu, rozplataniu, czesaniu itp. Zajęcia okazały się być strzałem w 10!

Więcej zdjęć: Facebook

Poniedziałek 23.01.2023r.

Warsztaty krawieckie dla początkujących “Projekt Bluza” – prow. Aleksandra Malczyk

(poniedziałek i wtorek)

Aleksandra Malczyk, Dyrektorka ARTerii już po raz kolejny poprowadziła dwudniowe feryjne warsztaty krawieckie dla początkujących. W tym roku zajęcia odbyły się pod hasłem: „Projekt bluza”. W zajęciach brały udział dzieci w wieku szkolnym, które projektowały, łączyły i zszywały swoje kreacje. Atmosfera warsztatów krawieckich to coś wspaniałego! Nic dziwnego, że nawet maszyny robiące nam psikusy nie robiły wrażenia na uczestnikach. Wszyscy skrupulatnie robili to, co do nich należało, a Pani Dyrektor reagowała na wszelkie niepowodzenia techniczne. W efekcie powstało kilka wspaniałych bluz i doszły nas słuchy, że uczestnicy chcą więcej… 🙂

Więcej zdjęć: Facebook

Wtorek 24.01.2023r.

Kodowanie dla małych i dużych – prow. Krystian Malczyk – wolontariusz

Spotkanie z robotami, które odbyło się etapowo. Najpierw dzieci musiały złożyć robota z klocków, przypominających LEGO. Wszystko według odpowiedniej instrukcji. Następnie należało zakodować robota według odpowiedniej konfiguracji biało-czarnych linii. Wiedzieliście, że dzięki odpowiedniemu ułożeniu linii danych grubości można sterować robotem nawet za pomocą klaśnięć?

Więcej zdjęć: Facebook

Środa 25.01.2023r.

Budujemy miasto marzeń – architektoniczna zabawa dla każdego – prow. Justyna Ozga

Środowe warsztaty to przede wszystkim zabawa architektoniczno – przestrzenna. Zadaniem dzieci było pokolorowanie szablonów budynków, w tym domów jedno- lub wielorodzinnych, szpitali, cukierni itp., żeby później ułożyć z nich makietę miasta. Podczas warsztatów dzieci wyznaczyły między sobą osoby, które będą decydować, w którym miejscu „Miasta marzeń” będą tereny zielone, w których nieruchomości mieszkalne czy też inne.

Więcej zdjęć: Facebook

Środa 25.01.2023r.

Sensorycznie ARTystycznie czyli zajęcia dla maluchów 1-6 lat – prow. Justyna Ozga

Na początku odgadywaliśmy co ukryte jest w koszyku. Następnie wytężaliśmy słuch i zastanawialiśmy się co ukryło się w małych kolorowych pojemniczkach. Próbowaliśmy robić kluski z masy solnej, która ostatecznie zamieniła się w jeża! Sprawdzaliśmy lepkość taśmy i przyczepialiśmy do niej kolorowe pomponiki. Próbowaliśmy przejść krótką ścieżkę sensoryczną, a na koniec zostawiliśmy najbardziej ARTystyczną część wydarzenia – podświetlany kisiel, w którym zanurzyliśmy swoje rączki i odbijaliśmy na dużym papierze. Ostatnią z atrakcji było malowanie rączkami i nóżkami było bardzo kolorowo i ARTystycznie!

Więcej zdjęć: Facebook

Czwartek 26.01.2023r.

Bałagan nam nie straszny, czyli robimy organizery – prow. Justyna Ozga

Przedostatni dzień naszej oferty to tworzenie organizerów metodą DIY – do it yourself, czyli „zrób to sam”. Z kartoników, rolek po papierze oraz innych mniej lub bardziej ekologicznych przyborów powstały piękne pudełka, szkatułki, pojemniki na przeróżne drobiazgi – zdjęcia, spinki do włosów, a nawet szpulki. Uczestnicy mieli głowy pełne pomysłów!

Więcej zdjęć: Facebook

Czwartek 26.01.2023r.

Popołudnie z planszówkami – inicjatywa mieszkańca Ornontowic Dawida Ciszewskiego

W ten sam dzień odbyło się „Popołudnie z planszówkami”, czyli niemal cały dzień poświęcony na gry planszowe. Od 12.30 udział w wydarzeniu brały dzieci szkolne, natomiast po 14.30 salę przejęła starsza młodzież.

Więcej zdjęć: Facebook

Piątek 27.01.2023r.

HACK TRICKI malowania – prow. Justyna Ozga

To ostatnie z naszych feryjnych wydarzeń, podczas którego dzieci poznały sposoby na szybkie namalowanie czegoś, co pozornie wydaje się bardzo trudne. Dzięki nakładaniu farb w odpowiedniej kolejności, rozmazywaniu ich w konkretnym kierunku czy też wykorzystaniu szablonów, powstały naprawdę piękne dzieła!

Więcej zdjęć: Facebook

Poza wspaniałymi zajęciami dwukrotnie odbyło się kino dla dzieci.

Na wszystkich przeprowadzonych zajęciach swojej pomocy udzielili nam wolontariusze – Wiktor Malczyk, Mateusz Malczyk oraz Julian Piwowarczyk.

Niedziela 29.01.2023r.

Spektakl teatralny dla dzieci pt. “Księga pełna czarów”

Była to niezwykła komedia dla najmłodszych – „inspirowana baśnią Janiny Porazińskiej pt. ”Czarodziejska księga”. Ludowa powiastka o zabawnych perypetiach głównych bohaterek – sióstr Marcysi
i Krysi. Razem stawiły czoła podstępnemu Henrykowi, a w przygodach pomógł im dziadek Mateusz, który sprawił, że dziewczynki oraz publiczność odkryli moc pochodzącą z książek” – jak opisują swoją sztukę aktorzy.

Więcej zdjęć: Facebook