Dni Ornontowic – tak było!

Tradycyjnie już na początku czerwca (03.06.2023r.) obchodziliśmy święto gminy. Wzorem ubiegłego roku połączyliśmy ten dzień wraz ze świętem naszych najmłodszych mieszkańców czyli Dniem Dziecka. Pogodę jak zwykle mieliśmy zamówioną! W tym dniu zaplanowane było mnóstwo atrakcji, animacji ale i zadań do wykonania, ponadto na scenie amfiteatru występowali różnorodni artyści, a dopełnieniem była bogata oferta gastronomiczna.

Imprezę prowadził Paweł Zięba, a rozpoczęliśmy od pokazu pierwszej pomocy w wykonaniu ochotników Polskiego Czerwonego Krzyża, następnie na scenę wkroczył zespół grający muzyczne hity dla dzieci. Dzięki pomocy harcerzy z 2 Szczepu Harcerskiego POLANA oraz naszych ARTeryjnych Wolontariuszy, odpowiedzialnych za punkty z zadaniami, dzieci mogły brać udział w wielu wyzwaniach, za które otrzymywali pieczątkę. Po zebraniu wszystkich 10 punktów, w wyznaczonym miejscu odbierały upominek. W międzyczasie można było usiąść na policyjnym motocyklu, zajrzeć do wozu policyjnego, strażackiego, a nawet karetki. Bezpieczeństwa wszystkich uczestników pilnował Hektor – pluszowy policjant. Skoro świętowali najmłodsi nie mogło zabraknąć dmuchańców, ogromnych baniek mydlanych czy szczudlarzy rozdających balony i cukierki. Ponadto ARTeryjne Wolontariuszki zadbały o twarze uczestników i wykonywały na nich artystyczne malowidła. Dzięki firmom Rotametr oraz Remondis dzieci mogły wykonać swój własny autorski wazon lub skarbonkę podczas warsztatów z garncarzem.

Następnie na scenie pojawił się już chyba wszystkim znany komik, aktor, konferansjer,
stand-up’er. Szczery do bólu, ostry i trafiający w punkt! Marcin Zbigniew Wojciech. Oprócz występów artystów, mieliśmy okazję podziwiać pokaz Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin Orzesze. Dowiedzieliśmy się, że Karate Kyokushin to sztuka walki, która kształtuje system wychowania oraz wszechstronny rozwój psychofizyczny poprzez połączenie wschodniej tradycji z nowoczesnymi metodami treningowymi. Studio Balans z Ornontowic, które zrodziło się z pasji dwóch przyjaciółek zrobiło pokaz jogi.

Kolejnym punktem programu był Festiwal Kolorów, cieszący się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Była to idealna chwila, aby odkryć w sobie dziecko, wyszaleć się i zrobić sobie świetne kolorowe zdjęcie!

Ciekawym akcentem był śląski rap w wykonaniu 4p Rekordy w składzie Rotazowy, Grosu oraz gościnnie Wąski z Wydobycia. Zaraz potem odbyła się dyskoteka. Zakończeniem imprezy był pokaz ognia „Hell’s Kitchen” czyli humorystycznie przedstawiona wizja kuchni, w której artyści wcielają się w role kucharzy. Za rekwizyty służyły im m.in. płonące durszlaki czy strzelające garnki. Były wybuchy pyłu, dymy – no po prostu gorąca atmosfera! Za przygotowanie całego przedsięwzięcia odpowiadali pracownicy ARTerii Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie w organizacji imprezy, a obecnym, za to, że świętowaliście z nami! Zapraszamy za rok!

Więcej zdjęć na Facebooku ARTerii!