Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy to zawsze wielka impreza. Zdecydowanie jest to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w roku. Wspólne kolędowanie, spotkanie ze znajomymi, animacje dla dzieci – to wszystko sprawia, że wydarzenie jest przepełnione rodzinną atmosferą i magią dającą się czuć w powietrzu. Tym razem magiczna była nawet pogoda – śnieg poruszył od rana, by wieczorem pozwolić nam cieszyć się wyjątkowo zimową aurą.

Jak co roku, mieszkańców przywitał Wójt Ornontowic, Marcin Kotyczka. Całość wydarzenia poprowadził Jarosław Świerkot, a dziećmi zajęła się wspaniała Lady Fama. Artystka wraz z najmłodszymi uczestnikami i Wielką Pandą próbowała odnaleźć zaginionego Świętego Mikołaja! A kiedy się znalazł… z nieba poleciał deszcz cukierków! Oczywiście nie zabrakło Zespołu Skrzydła Michała, Śląskich Bajerów oraz wspaniałych głosów członków Chóru Jutrzenka. Była loteria fantowa, kiermasz Rady Rodziców Przedszkola i Rady Rodziców Szkoły, GOPS-u oraz rękodzielników z Ornontowic. Nie zabrakło pysznej grochówki rozdawanej przez Panie z KGW, grzańca i gorącej czekolady OSP Ornontowice.

Dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do realizacji tego przedsięwzięcia, szczególnie wolontariuszom, zarówno ARTeryjnym, jak i tym starszym – pod postacią rodziców uczniów. Każdy z Was dołożył cegiełkę, by ten dzień uczynić jeszcze piękniejszym. Do zobaczenia za rok!

Wydarzenie dofinansowano ze środków Fundacji JSW.