Kameleony w ARTerii – Konkurs!

Pewnie nie wszyscy wiedzą, że nazwa kameleon wywodzi się z języka greckiego „chamaileon”, co oznacza Lew na Ziemi. Zwierzęta te zamieszkują Madagaskar i tereny Afryki, ale można je spotkać również w południowej Europie, na Bliskim Wschodzie, Hawajach czy Indiach.

Dlaczego kameleony zawitały do ARTerii? Kameleony są wyjątkowymi zwierzętami o niepowtarzalnych umiejętnościach. To tak jak z ludźmi, którzy tworzą miejsce dla ludzi z pasją czyli ARTerię, i nie chodzi tu tylko o zespół, który na co dzień pracuje w biurze ale o wszystkie osoby, które są związane z ARTerią i ornontowicką kulturą. Kameleon jest niebywale kreatywnym zwierzątkiem, co prawda mitem jest, że potrafi zmienić kolor na zgodny ze swoim otoczeniem ale zmienia on barwę dostosowując ją do swojego nastroju. To tak jak u nas, w zależności od potrzeb, sytuacji czy świąt dostosowujemy naszą ofertę kulturalną dla Was. Dlatego chcemy aby kameleony stały się naszym przyjaznym zwierzątkiem a w przyszłości i naszą maskotką.

W sali zabaw dla dzieci powstały już pierwsze malunki na ścianie przedstawiające dwa kameleony, prac malarskich podjęła się nasza Pani Dyrektor Aleksandra Malczyk a reszta zespołu dzielnie ją przy tym wspierała i podziwiała talent 🙂 Zresztą sami zobaczcie efekt końcowy.

Ciekawi jesteśmy reakcji naszych najmłodszych uczestników zajęć, po powrocie ARTeryjnej Akademii Malucha. Tymczasem mamy dla Was Konkurs – wymyśl imiona dla rodzeństwa Kameleonów, pamiętaj że jedno z nich to dziewczynka, drugie chłopiec 🙂