(NIE)WIDZIALNE

Zdarza Ci się rezygnować z pewnych działań, bo “nie wypada”? Straciłaś cenne doświadczenie, bo “co ludzie powiedzą?” Rezygnujesz z ubioru w kolorze, bo “jesteś za stara”? Czujesz, że stajesz się niewidzialna? (NIE)WIDZIALNE to cykl warsztatów skierowanych do kobiet, które pragną pozbyć się działania według schematów. Pozwól sobie odkryć swoje wewnętrzne piękno i przestać myśleć o tym, co ludzie powiedzą!

(NIE)WIDZIALNE działają, spotykają się, dyskutują i… świetnie się przy tym bawią!

maj 2024

Jaki jest cel projektu? Metamorfoza! Czy udaje się nam osiągnąć cel? Oczywiście! Proces metamorfozy trwa, kobiety się spotykają, wymieniają doświadczeniami i chcą działać nadal.

Czy chodziło o metamorfozę zewnętrzną? Zdecydowanie nie. Nasz projekt zakładał przede wszystkim metamorfozę myślenia, mobilizację do działania i postawienia pierwszych kroków ku świadomym wyborom dobrej (dla siebie) drogi, w tym również (ale nie przede wszystkim) stylu ubierania. W tym celu już od 8 miesięcy spotykamy się, by dojrzała w nas tzw. “gotowość do zmiany”. Jesteśmy pewne, że wraz z upływającym czasem, stworzonymi relacjami, będziemy żyć i czuć się pięknie, bo dzięki projektowi w każdej uczestniczce wzrosło ziarenko pewności siebie, które już niedługo da o sobie mocno znać.

Co już za nami? Spotkania z psychologiem, ze stylistką, z brafiterką, wizażystką, kosmetyczką, a nawet SWAP PARTY! Moda cyrkularna staje się coraz bardziej na czasie, a rosnąca świadomość dbania o środowisko i jakość materiałów sprawia, że zyskuje zarówno nasze środowisko, jak i portfel. To zdecydowanie ciekawy sposób na zakupy! Dzięki spotkaniom i ich charakterowi nauczyłyśmy się dobierać stroje, bieliznę, makijaż, a nawet odpowiednią pielęgnację. Nauczyłyśmy się robić samodzielnie maseczki z domowych składników. Z pewnością największą wartością dodaną jednak nie jest umiejętność doboru stroju, a JAKOŚĆ zawierania relacji. Ten projekt to ciągły proces – nadal trwa, jednak już niedługo…

Tymczasem zapraszamy na finał naszego projektu! Odbędzie się on 4 czerwca 2024 r. w sali ARTerii w Ornontowicach o godz. 18:00. Finałem naszego projektu jest wystawa zdjęć z sesji zdjęciowej zrobionej dla (NIE)WIDZIALNYCH, które z pewnością podczas wystawy będą w pełni widzialne.

październik 2023

Ostatnie tygodnie minęły nam niezwykle aktywnie – spotkanie z brafiterką, warsztaty z psychologiem, ze stylistką, a nawet warsztaty pozowania z fotografem. Integracja to bardzo ważny aspekt naszego projektu, dlatego po ostatnim spotkaniu zostałyśmy nieco dłużej aby właśnie się zintegrować. Były śmiechy, opowiadania, historie życia i… przypomnienie sobie przydatnych trików krawieckich i stylistycznych naszych mam! 🙂

Za nami również spotkanie z fotografką, która pokazała nam jak pięknie wyglądać na zdjęciach. Uczestniczki projektu od razu zastosowały się do rad specjalistki i same wykorzystały propozycje jej ustawień.

Pomimo, iż nie wiemy czy projekt (NIE)WIDZIALNE zostanie kontynuowany w zakładanej przez nas formie (przyp. pokaz mody), działamy, cieszymy się tym co robimy i nie zamierzamy przestać. Uśmiechy widoczne na twarzach uczestniczek mówią same za siebie.

Dotychczas warsztaty odbywały się na zasadzie otwartych spotkań. Każda kobieta mogła skorzystać z doświadczeń psychologa, stylistki, brafiterki, a także fotografki. Od stycznia rozpoczynamy część zamkniętą projektu – kobiety będą mogły skorzystać z porad tych samych osób jednak w bardziej szczegółowej formie. Przed nami analizy kolorystyczne, analizy brafitingowe, spotkanie ze stylistą fryzur, fotografką, makijażystką i wiele, wiele innych. Oczywiście w dalszym ciągu planować będziemy wieczorki filmowe i kafe klachy – te, jak dotychczas, jako jedyne pozostaną w otwartej formie, dostępnej dla każdego.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń 32 235 46 98 lub znajdź nas na fb (1) Facebook lub na funpage ARTerii.

Projekt realizowany jest w ramach XVI edycji Seniorzy w akcji.

Dofinansowano ze środków programu “UTW – Seniorzy w akcji” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę.

Pierwszy i jedyny pokaz mody międzypokoleniowej w gminie, będący zwieńczeniem wielomiesięcznych warsztatów! Projekt jest skierowany do kobiet w naszej gminie, które kulturowo wpisane mają działanie według określonych stereotypów. Takie podejście dotyczy nie tylko seniorek, ale także kobiet, które w niedawnym czasie stały się matkami. Niektóre są zagubione, inne zniechęcone ale każde powolutku stają się niewidzialne. Nasz projekt to nie tylko warsztaty z psychologiem, stylistką, wizażystką czy fotografem. Uczestniczki skończą projekt z wiedzą na temat mieszania barw, stworzenia szafy kapsułowej oraz odpowiedniej pozycji do zrobienia dobrego zdjęcia. Nasze działania mają być krokiem ku podniesieniu poczucia własnej wartości tych kobiet, ostatecznie skreślając (NIE) z nazwy projektu. Pokaz mody pokaże, że mogą być WIDZIALNE bez żadnych przeszkód, a co więcej – czerpią
z tego sporo frajdy!

Grafik na najbliższe spotkania prezentujemy poniżej:

24.10.2023 – 17:00 – projekcja filmowa (Film niespodzianka 😃🎉)

26.10.2023 – 18:00 – 20:00 – spotkanie ze stylistką pt. “Jak cię widzą, tak cię oceniają”

27.10.2023 – 16:30 – 18:30 – spotkanie z psychologiem

07.11.2023 – 16:30 -18:30 – spotkanie z psychologiem

09.11.2023 – 18:00 – 20:00 – spotkanie ze stylistką

21.11.2023 – 18:00 -20:00 – spotkanie ze stylistką

28.11.2023 – 16:30 -18:30 – spotkanie z psychologiem

Projekt realizowany jest w ramach XVI edycji Seniorzy w akcji.

Dofinansowano ze środków programu “UTW – Seniorzy w akcji” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę.

Pierwsze spotkania ustalono na:

  • 18.10.2023 na godz. 16:30
  • 27.10.2023 na godz. 16:30

Jesteś ciekawa o czym porozmawiamy? O tym, co najważniejsze – o sobie, o uważności na siebie i swoje potrzeby. Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do ARTerii 32 235 46 98 lub bezpośrednio do koordynatorek projektu – Bożeny lub Justyny (nr telefonów na plakacie) 🙂

Stańmy się widzialne! 🙂