Piknik na Borowcu

Pierwsze spotkanie sąsiedzkie na ul. Okrężnej za nami. 14 sierpnia 2022r mieszkańcy naszej ulicy spotkali się na Borowcu. Impreza ta była dofinansowana w ramach projektu Ornontowice Nowych Idei 2.0. Przy wspólnej zabawie i poczęstunku próbowaliśmy szukać korzeni nazwy Borowiec.

Borowiec to mały lasek leżący między Potokiem Łąkowym, a boiskiem Orlik. Mimo, że nazwa ta nie występuje nigdzie na mapach, to funkcjonuje wśród starszych mieszkańców, którzy bawili się tam w dzieciństwie. Duża ilość jagód, malin i borówek prawdopodobnie spowodowała nazwanie tego terenu Borowcu.

Nasze spotkanie sąsiedzkie rozpoczęła gra terenowa dla dzieci i dorosłych. Zwycięzcami tej zabawy były rodziny: Kopiszka, Łańska i Hura, natomiast w konkursie Wiedzy o Ornontowicach najlepsi okazali się przedstawiciele rodzin Pietrzyba, Korandy i Wolnik.

Pogoda i humory nam dopisały, a na wspólnym śpiewaniu, nauce śląskiej godki i innych zabawach szybko minął nam czas. Okazało się, że jako mieszkańcy jednej ulicy potrafimy się ze sobą dobrze bawić i szybko zintegrować z nowymi sąsiadami.

tekst i zdjęcia: mieszkańcy ul. Okrężnej