Teatr bez wychodzenia z domu.

Zamiast teatralnego fotela, własna kanapa. Możliwość rozpoczęcia spektaklu o dowolnej porze, a nawet podjadania w trakcie.  Wśród przedstawień dostępnych za darmo w sieci, które zawsze warto powtórzyć, a już na pewno wypada nadrobić, tytuły znane i nagradzane.  Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

“Mistrz i Małgorzata”, reż. Artur Tyszkiewicz Jedno z najlepiej przyjętych przedstawień lubelskiego Teatru im. Juliusza Osterwy za kadencji poprzedniego dyrektora, Artura Tyszkiewicza. Reżyser odwraca porządki, robiąc teatralną rewolucję na miarę Wolanda przejmującego Teatr Varietes i dogadzającego swoim widzom. Do maksimum wykorzystano przestrzeń Osterwy tak, by umiejscowieni na widowni aktorzy mieli duże pole do działania, a dokładniej zaskakiwania. Ekscytujące i niepokojące widowisko. Być może zbyt powierzchowne, ale ciągle efektowne. Na scenie m.in. Hanka Brulińska, Jerzy Rogalski, Jolanta Rychłowska, Marta Sroka, Witold Kopeć i, jak podkreślają twórcy, publiczność.

“Wesele – Wyspiański-Malczewski-Konieczny”, reż. Włodzimierz Staniewski Ważny adres na teatralnej mapie Polski. Legendarny Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice, założony w 1977 r. przez Włodzimierza Staniewskiego, z okazji jubileuszu 40-lecia, stworzył wariację na temat “Wesela”. Wątki z dramatu Stanisława Wyspiańskiego połączono z malarstwem Jacka Malczewskiego, tekstami starogreckimi i oryginalną muzyką Zygmunta Koniecznego. Podróż na wschód Polski i w bardziej odległe zakątki świata w towarzystwie wszechstronnie uzdolnionych aktorów. Multikulturowe, inspirujące widowisko.

“Wszystko o mojej matce”, reż. Michał Borczuch Jeden z najczęściej nagradzanych spektakli ostatnich lat – laureat Grand Prix festiwalu Boska Komedia 2016. “Wszystko o mojej matce” tytułem nawiązuje do filmu mistrza Pedro Almodovara z 1999 r. Przedstawienie to osobisty projekt reżysera Michała Borczucha i jego wieloletniego przyjaciela, aktora Krzysztofa Zarzeckiego. Scenariusz napisało życie – historia ich matek, które w 1986 i 1998 r. zmarły na raka. O pamięci, odchodzeniu, miłości do kobiet, przemilczeniu i wynikających z tego przemilczenia błędach, które nigdy nie dadzą się naprawić. Piękno teatru w najczystszej postaci.

Więcej znajdziecie na stronie:

Tworząc ten wpis inspirowaliśmy się:  https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/koronawirus-w-polsce-najlepsze-spektakle-online-teatr-w-internecie/1v5nzfd,681c1dfa?fbclid=IwAR0q62l_yr7kKuorOP_LOrwmLd3EVhlCgFQ-GeVpXS7Jgby0uVK7whlWIaU

Zdjęcie w miniaturze – źródło:  http://strefalifestyle.pl/teatr-polonia-i-och-teatr-oglosily-swoje-plany-repertuarowe-na-sezon-2019-20/