Terenowo-planszówkowo

Jak bardzo pogoda może zintegrować ludzi wiedzą uczestnicy wydarzenia zainicjowanego przez Karolinę Habryka „Terenowo – planszówkowo”, które odbyło się 10. września 2022 na terenie zielonym pomiędzy blokami przy ul. Grabowej i Akacjowej.

Celem wydarzenia była integracja osiedli Grabowa-Akacjowa. Poprzez wspólne spędzanie czasu, aktywność fizyczną i gry planszowe mieszkańcy mieli się poznać, porozmawiać, a przede wszystkim powspominać jak wyglądało to osiedle przed kilkoma latami. Dzięki Karolinie zwykła sobota została urozmaicona rodzinną grą terenową, prowadzącą po różnych punktach Ornontowic, ale i zmuszającą do sięgnięcia faktów historycznych, dla wielu stanowiących nowość. Ta forma aktywności sprowokowała zatrzymanie się i ćwiczenie uważności. Bo czy wiecie jakie afrykańskie miasto jest wymienione na tabliczce opisującej parkowy amfiteatr? Albo jaka liczba widnieje na muralu pod wiaduktem?

Gra nie była skonstruowana tylko z pytań – na uczestników czekały także zadania! Kto był, ten wie jak trudno w 2 minuty przedstawić kilka haseł nie używając słów!

Po rywalizacji zaplanowany został poczęstunek w formie pikniku – dla każdego mieszkańca, który w ten dzień zawitał pod ARTeryjne stoisko czekał kołocz, kawa i herbata, a dla chętnych również stolik z grami planszowymi, które cieszyły się dużą popularnością.

W celu zachowania równowagi pomiędzy jedzeniem a traceniem kalorii, niedługo po cieście, przybyła instruktorka zumby, która w bardzo energiczny sposób rozruszała wielu mieszkańców obu osiedli.

Wszyscy z uśmiechami na ustach i rosnącą niecierpliwością czekali na to co będzie dalej! A dalej… Rozdanie nagród z gry terenowej przez panią Dyrektor Aleksandrę Malczyk i wyczekane ognisko z prawdziwego zdarzenia!

Wszyscy świetnie się bawili nawet, kiedy chwilę później przyszła ogromna ulewa. To właśnie w tym momencie widać było jak dużo osiągnęliśmy w jeden dzień – wszyscy, mali i duzi pomagali w zabezpieczaniu sprzętu, składaniu namiotów czy chowaniu ławek i stołów. Każdemu, kto przyczynił się by uczynić ten dzień lepszym – dziękujemy! Szczególne podziękowania należą się Rodzicom Karoliny, którzy bardzo mocno zaangażowali się w pomoc w organizacji tego dnia – dziękujemy!

Działanie zrealizowane w ramach projektu Ornontowice Nowych Idei 2.0 finansowanego ze środków ARTerii oraz Ministerstwa Kultury w ramach programu Dom Kultury+.