Warsztaty instrumentalne dla poczatkujących

Warsztaty muzyczne dla początkujących można potraktować jako okazję do rozpoczęcia przygody z muzyką tradycyjną lub poszerzenie swojego repertuaru i umiejętności. Co ważne, każdy uczestnik warsztatów dla początkujących będzie miał okazję zaprezentowania swoich nowo nabytych umiejętności w spektaklu teatralnym, który odbędzie się podczas sobotniego taborowego wieczoru. Na warsztatach będziemy poznawać śląskie melodie ludowe, zasady rządzące muzyką ludową oraz uczyć się czytania nut. Jest to świetna okazja do rozpoczęcia przygody z nowym instrumentem. 

Po zakończeniu warsztatów będzie można kontynuować naukę na licznych spotkaniach muzycznych organizowanych przez Kapelę Fedaków. 

Warsztaty przeznaczone dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania. Zachęcamy, aby przynieść ze sobą posiadane w domu instrumenty.

Warsztaty poprowadzi Jakub Fedak z Kapeli Fedaków – muzyk, multiinstrumentalista, pedagog, kompozytor. Prowadzi regularne warsztaty oparte na polskiej muzyce tradycyjnej zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Uczy gry w kapeli oraz gry na cymbałach na studiach podyplomowych z zakresu polskiej muzyki tradycyjnej w katowickiej Akademii Muzycznej. W ramach działalności w Kapeli Fedaków gra także na potańcówkach z muzyką tradycyjną i koncertuje w kraju i za granicą. Gra na akordeonie, cymbałach, fujarkach, trąbce oraz bębenku obręczowym i barabanie, a także na wibrafonie, m.in. w Warszawskiej Orkiestrze Sentymentalnej. Prywatnie świetny tancerz polskich tańców tradycyjnych.