Ornontowice Nowych Idei 2.0 Może tym razem zrealizowany zostanie Twój pomysł?

W tym roku ARTeria została beneficjentem 10 edycji programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne. Ornontowice Nowych Idei 2.0 to projekt, który umożliwi stworzenie nowych działań w przestrzeni naszej gminy. Już biorąc udział w programie w 2016 roku powstały ciekawe projekty z Waszych pomysłów m.in. Siatoleżak w przestrzeni Gminnego Parku, publikacja Dziennik Odkrywcy Ornontowic czy mural na moście. Może Ty też masz pomysł na jakąś inicjatywę? Wymarzone wydarzenie kulturalne do zorganizowania? Chcesz urządzić happening? A może warsztaty artystyczne? Podzielić się swoją pasją? Ożywić kulturalnie jakieś miejsce? Zagrać koncert? Jeśli tak, to ten projekt jest właśnie dla Ciebie. Mamy 30 tysięcy złotych do rozdysponowania pomiędzy zgłoszone przez Was nowe pomysły kulturalne. Pamiętajcie, nie ma sztywnych ram określających jakie pomysły mogą się pojawić a jakie nie. Także do dzieła! Może właśnie Ciebie szukamy? Może właśnie Twój pomysł wpiszę się w nasz coroczny kalendarz?

Swoje inicjatywy mogą zgłaszać mieszkańcy Ornontowic, grupy formalne i nieformalne, zespoły, fundacje. Jedynym warunkiem jest zlokalizowanie tych działań na terenie Ornontowic lub realizowanie ich z przeznaczeniem dla mieszkańców naszej gminy.

I w tym miejscu właśnie zaczyna się Wasza rola. Wystarczy zgłosić swój pomysł do końca czerwca tego roku. Obawiasz się, że nie wiesz gdzie, nie wiesz jak? Wszystkiego dowiesz się podczas spotkania 2 czerwca 2022 r. w sali ARTerii.

Przed ogłoszeniem konkursu na nowe inicjatywy będziemy prosić mieszkańców o wypełnienie ankiety. Pozwoli nam ona na określenie Waszych zapotrzebowań, poznanie preferencji, stworzenie miejsc i wydarzeń Wam bliskich. Udział w tym projekcie pozwoli nam także otworzyć się na społeczność lokalną. By to zrealizować planujemy zorganizować kameralne Dni Sąsiada – 7 i 28 maja tego roku, gdzie zapytamy Was o pomysły na nowe działania kulturalne.

Nasze spotkania będą odbywały się w przestrzenni dobrze Wam znanej, co pozwoli nam w swobodny sposób poznać siebie nawzajem. Chcemy pokazać Wam co robimy, a od Was otrzymać informacje zwrotną w postaci pomysłów i propozycji, co nowego, wyjątkowego chcielibyście z nami zrobić. To co widzimy się? Już niebawem więcej szczegółów.