Chór Jutrzenka

Chór Jutrzenka
Chór Jutrzenka

Jeśli od zawsze śpiew gościł w Twoim sercu, jeśli pragniesz rozpocząć przygodę z pieśnią –
przyjdź do Nas!
Nie ważne, że wydaje Ci się, że nie jesteś posiadaczem odpowiedniego głosu, pozwól
ocenić to specjaliście, naszemu obecnemu Dyrygentowi –
Panu Tomaszowi Kozieł.
Daj Sobie szansę!
Spotkasz nas w każdą środę o godz. 18.00 w Sali Wieżowej w Urzędzie Gminy w
Ornontowicach.

Muzyka jest sprawą społeczną dobrem i własnością ogółu. Jest też sztuką powszechną, która powinna objąć wszystkie warstwy społeczne. 

Karol Szymanowski

Kontakt
e-mail: chor.jutrzenka@wp.pl
tel.: 660 859 160


W grudniu 2019 roku zakończyliśmy wieloletnią współpracę z Panią dyrygent Natalią Łukaszewicz-Charabin, której serdecznie dziękujemy za trud, poświęcony czas i cierpliwość.


Wydarzenia

2018 – ROZPOCZĘLIŚMY NOWY ROK DZIAŁALNOŚCI JUTRZENKI

Od 17 stycznia 2018 r. mamy stronę internetową na Facebooku!
https://www.facebook.com/Jutrzenka.Ornontowice/

2017

17 grudnia – Strojenie Choinki

Niedzielne popołudnie spędziliśmy uczestnicząc w corocznej przedświątecznej imprezie organizowanej przez CKiP ARTeria w Ornontowicach – Wielkie Strojenie Choinki.
Już o godzinie 16.00 w sali ARTerii rozpoczął się spektakl “Dziecko…” w wykonaniu mieszkańców naszej gminy tych najmłodszych, związanych z przedszkolem prowadzonym przez Siostry Służebniczki, tych starszych – nastoletnich, oraz tych najstarszych – rodziców przedszkolaków.
Ok. godziny 17.00 przeszliśmy za budynek ARTerii, gdzie odbyło się strojenie gminnej choinki połączone z kolędowaniem, kiermaszem świątecznym i warsztatami tworzenia rzeźby lodowej.
Przy gorącej, pysznej grochówce i grzanym winie śpiewaliśmy kolędy wspólnie z kapelą Śląskie Bajery oraz scholą parafialną. Blask sztucznych ogni rozświetlający ten zimowy wieczór oraz wzajemne dobre życzenia pozwoliły poczuć nam magiczny zapach Świąt Bożego Narodzenia.
gk


6 grudnia – Mikołajki

Dzisiejszą próbę chóru zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem przy kawie z okazji Dnia Świętego Mikołaja. W związku z tym, iż Wigilia tuż, tuż, Mikołajki połączyliśmy ze spotkaniem opłatkowym. Miło podzielić się opłatkiem i usłyszeć tak wiele serdecznych życzeń z ust koleżanek i kolegów. Te dobre życzenia przekazujemy również chórzystkom i chórzystom nie mogącym uczestniczyć w spotkaniu, naszym sponsorom i wszystkim sympatykom Jutrzenki.
gk


25 listopada – Cecylki, Święto Patronalne

Dziś świętowaliśmy patronat Świętej Cecylii nad chórzystami, muzykami, organistami oraz zespołami wokalno-muzycznymi.
Obchody rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w Ornontowickim Kościele, podczas której wykonaliśmy pieśni:
Wdzięczne Dziś Nucimy Pienie,
Chryste Królu, Tobie Cześć,
Nie Umiem Dziękować Ci Panie,
Słonko Zaszło Za Górami.
Dyrygowała, jak zawsze, nasza przesympatyczna Natalia Łukaszewicz-Charabin.
Uroczystości kontynuowaliśmy w sali Centrum Kultury i Promocji ARTeria, gdzie czekał na nas poczęstunek oraz zawsze towarzysząca chórzystom, muzyka.
Spośród zaproszonych gości, swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Ornontowice Kazimierz Adamczyk, Dyrektor ARTerii Aleksandra Malczyk oraz pani Irena Ciućko, państwo Helena i Henryk Szynkarczok, państwo Agnieszka Szczepańska i Tadeusz Połap.
Po ciepłym posiłku rozpoczęły się tańce, przy muzyce w wykonaniu pana Józefa Wolnera.
Pierwsi na parkiecie pląse rozpoczęli Ola i Krzysztof Kontuszowie, od lat trenujący taniec towarzyski w Szkole Tańca Gutovskyi. Chwilę później parkiet był już pełen tańczących par.
W drugiej części spotkania głos zabrał Kazimierz Adamczyk, Wójt Gminy podziękował Jutrzence za dotychczasową działalność, Zarządowi chóru za zaangażowanie i społeczną pracę na rzecz chóru, pani dyrygent Natalii Łukaszewicz-Charabin za trud i energię, jaką wkłada w swoją pracę, sponsorom za wsparcie oraz życzył wszystkim dalszych sukcesów i powodzenia. Na zakończenie swojego wystąpienia, otrzymaliśmy przepiękny kosz kwiatów, który w imieniu władz gminy, Kazimierz Adamczyk wręczył członkini Zarządu, naszej pani Cecylii Spyra, obchodzącej właśnie swoje urodziny i imieniny. Skromna pani Cecylia przekazała kwiaty wraz z podziękowaniami pani Tosi Gnat, która od lat dba o finanse Jutrzenki.
Słowa wdzięczności i uznania oraz serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności wraz z okazałym bukietem kwiatów otrzymała od chórzystek i chórzystów Jutrzenki nasza pani dyrygent Natalia Łukaszewicz-Charabin.
Z pewnością nikt z uczestników imprezy się nie nudził, towarzyskie rozmowy i pląsy na parkiecie trwały do północy.
Dziękujemy Zarządowi oraz wszystkim członkom Jutrzenki biorącym udział w przygotowaniach tego spotkania za pomoc i zaangażowanie. Niech wsparcie i opieka św. Cecylii jeszcze przez wiele długich lat pozwoli Wam cieszyć się wspólnymi spotkaniami i śpiewem chóralnym z koleżankami i kolegami z Jutrzenki.
gk


22 października – Koncert Pieśni Maryjnych

Dzisiejsze niedzielne popołudnie spędziliśmy w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łaziskach Dolnych. Wzięliśmy udział w XVI Koncercie Pieśni Maryjnych zorganizowanym przez tamtejszą parafię.

W koncercie wzięło udział 7 zespołów:

  1. Chór Chopin z Bujakowa, dyrygent Romuald Poloczek,
    akompaniament Mirosław Sporysz, flet Weronika Krzemień, skrzypce Bogusia Krzemień,
  2. Chór Jutrzenka z Ornontowic, dyrygent Natalia Łukaszewicz-Charabin,
  3. Chór Dzwon z Orzesza, dyrygent Natalia Łukaszewicz-Charabin,
  4. Chór Zorza z Wyr, dyrygent Lilianna Czajkowska,
  5. Schola Vox Angelica Łazisk Dolnych, dyrygent Patrycja Wojtynek,
  6. Chór Magnificat ze Świętochłowic-Chropaczowa, dyrygent Maria Słowik-Tudzierz,
  7. Chór Wanda Łazisk Dolnych, dyrygent Maria Słowik-Tudzierz.

Całość prowadziła Patrycja Wojtynek.

Każdy z zespołów wykonał po 4 utwory.

Jutrzenka zaśpiewała pieśni:
Anioł Pański
O Maryjo Matko Boga
O Wszechpotężna Pani
Tysiąckroć Bądź Pozdrowiona.

Na zakończenie koncertu organizatorzy zaprosili jeszcze raz wszystkich wykonawców przed prezbiterium by wspólnie odśpiewać Barkę, ulubioną pieśń naszego papieża Jana Pawła II.
Na niejednej twarzy pojawiło się wówczas wzruszenie. Było to z pewnością bardzo przyjemne popołudnie.
gk