Bullet Journal

24 września w ARTerii Centrum Kultury i Promocji w ramach projektu „Kobieta
w pędzącym świecie” finansowanego ze środków Fundacji JSW odbyły się warsztaty Bullet Journall. Co to takiego? To system planowania i organizacji opracowany przez Carolla Rydera. Bullet z języka angielskiego to nic innego jak kula lub punktor, którego używamy przy tworzeniu list. Natomiast Journal oznacza po prostu notes. Według autora bullet journal ma na celu „pomóc Ci śledzić przeszłość, organizować teraźniejszość i planować przyszłość”. Metoda ta skupia planowanie, przypomnienia, listy rzeczy do zrobienia, burzę mózgów i inne rozmaite zadania organizacyjne w jednym miejscu – notesie.

Można zadać sobie pytanie po co nam to wszystko skoro są gotowe kalendarze
i notatniki? Jest kilka zasadniczych elementów, które odróżniają bullet journal od klasycznego kalendarza. Jeden z istotniejszych to taki, iż żaden z nich nie będzie w pełni dopasowany do Ciebie i Twoich potrzeb. System, który możesz dowolnie modyfikować i dostosowywać do swoich potrzeb.

Uczestniczki warsztatów otrzymały zestawy „startowe” zawierające specjalny zeszyt
i komplet flamastrów na początek swojej drogi z przygodą kreatywnego planowania. Prowadząca zajęcia – dyrektor ARTerii Aleksandra Malczyk wprowadziła ich w świat podstaw, zasad i form wykorzystywanych w Bullet Journall.