DNI ORNONTOWIC z Dniem Dziecka!

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Dni Ornontowic z Dniem Dziecka!

Dni Ornontowic to idealna okazji do integracji mieszkańców, zrzeszając ich w malowniczym Parku Gminnym i zachęcając do udziału we wspólnym celebrowaniu Święta Gminy.

W tym roku przygotowaliśmy atrakcje dla dużych i małych. Wystąpią następujące zespoły:

  • Nowakowsky
  • Roszak Show
  • Bethel

Nowakowsky – projekt muzyczny stworzony przez Mateusza Nowakowskiego – wokalistę i kompozytora znanego z udziału w Szansie na sukces lub występów w koncertach telewizyjnych. Zespół prezentuje muzykę z pogranicza rocka i popu, grają głównie autorski materiał w języku polskim z tekstami bliskimi życiowym wzlotom i upadkom.

Roszak Show – autorzy hitów ‘Jo by Cie broł’, ‘Na mie je kolej’ czy ‘Już nigdy nic’ oraz cyklu ‘Muzyczne lekcje śląskiego’. Eksplozja dźwięku, światowe brzmienie, sekcja dęta, choreografia, taniec, kostiumy, zabawa z publicznością, a to wszystko we ślonski godce, czyli muzyczna, rockandrollowa uczta dla oczu, uszu i ducha.

Bethel – energetyczna bomba koncertowa. Jeśli byłaś, byłeś choć raz na koncercie zespołu Bethel to wiesz o czym mowa. Zespół został założony przez Grzegorza Wlaźlaka w 2006 r. Wraz z rozwojem wydarzeń zespół zdecydował się obrać nową nazwę Bethel zaczerpniętą przez wykonawców z Biblii. Bethel ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, w tym wyróżnienie na VII edycji festiwalu „Around The Rock”, festiwalu organizowanego w Czerwionce – Leszczynach już od lat.

Inne przygotowane atrakcje dotyczą głównie młodszej części publiczności i są to:

  • show cyrkowe w wykonaniu Piotra Myszczyszyna, znanego jako Pan Pedro, który niejednokrotnie miał okazję uprzyjemniać nam spotkania integracyjne czy warsztaty wakacyjne i pewnie niejedno dziecko zna go doskonale!
  • pokaz iluzji w wykonaniu Konrada Mościńskiegoiluzjonisty urodzonego w Wiedniu. Od najmłodszych lat zafascynowany był wysokobudżetowymi występami najsłynniejszego amerykańskiego iluzjonisty – Davida Copperfielda, co poskutkowało rozwojem swojej pasji w tym kierunku aż do stopnia zawodowego.

Dla uprzyjemnienia oczekiwania na koncerty i pokazy, podjęliśmy także współpracę z Klubem Sportowym Karate Kyukoshin – sekcja Mikołowska. Już w zeszłym roku pokaz karate okazał się strzałem w dziesiątkę, a widzowie oglądali pokaz z zachwytem. Wraz z Tomaszem Maturskim, trenującym ornontowickich karateków, postanowiliśmy powtórzyć tę przyjemność.

Ponad to czeka na Was mnóstwo atrakcji!

  • Pan Ryszard Arkuszyński jak co roku pomoże zrobić wazon lub inny gliniany wytwór na kole garncarskim! A kto był z nami rok i dwa lata temu wie, że wyroby spod ręki dziecka pod nadzorem Pana Ryszarda to coś pięknego!
  • Bunny Party, czyli cała grupa animatorów obsługujących wszelkiego rodzaju duże eventy, w tym roku także nasz! Pani Ewelina wraz z pracownikami stworzy kącik malucha, w którym odnajdą się dzieci w wieku do trzech lat, gdzie będą mogły w pełni oddać się kreatywnemu szaleństwu. Dzieci będą miały okazję w pełni oddać się zabawie na dmuchańcach, a animatorzy z pewnością cudownie zabawią dzieci.
  • Na koniec Teatr Ognia Azislight zrobi pokaz ognia, w stylu ROCK STAR.

TO NIE WSZYSTKIE ATRAKCJE! Przyjdźcie i zobaczcie co jeszcze dla Was przygotowaliśmy. Atrakcji nie zabraknie!

Oczywiście przez całość imprezy będzie można zakupić coś do picia i jedzenia, stoisko gastronomiczne obsługiwać będzie Uniwar.

ZAPRASZAMY!