Mix Media 25.09.2021

Mix media to zajęcia, które odbywają się u nas już prawie rok. Warsztaty te to nowy trend z pogranicza decoupage’u i scrapbookingu, polegający na łączeniu technik, materiałów, mediów artystycznych. Wszystkie chwyty są dozwolone, nie ma żadnych ograniczeń. Jedynym może być nasza wyobraźnia. Tematyka zajęć się zmienia m.in. były już donice, chusteczniki.

W ostatnią sobotę września podczas spotkania na warsztat wzięliśmy szklany talerz. Taki talerz to doskonała dekoracja, którą można śmiało zaprezentować na stole podczas spotkań ze znajomymi i nie tylko.

Metoda stosowana podczas sobotnich warsztatów to technika zdobnicza, polegająca na naklejaniu wzoru z papieru na odpowiednio przygotowaną powierzchnię, a następnie pokryciu go wieloma warstwami lakieru, by wyglądał jak namalowany. Na zajęciach dekorujemy przedmioty drewniane, metalowe, plastikowe, a także zrobione ze szkła i ceramiki. Tym razem pracowaliśmy na szkle, które zdobiliśmy bardzo ciekawą metodą odwróconego zdobienia, polegającą na tym, że motyw dekoracyjny i farby są nakładane pod szkłem, które dodaje im głębi. Całość wykończona została specjalnymi płatkami metalu i utwardzona lakierami. I my właśnie tą metodę zastosowaliśmy podczas ostatnich zajęć i pracy z talerzem. Poniżej przedstawiamy efekty naszej pracy.

Mix Media 16.06.2021

W ramach projektu „Kobieta w pędzącym świecie” dofinansowanego przez fundację JSW w ARTerii odbywają się warsztaty Mix Media. Opierają się one na łączeniu najróżniejszych technik (decoupage, scrapbooking, transfer, kolage itp), zabawie z fakturami i kształtami. Uczestniczki podczas zajęć stworzyły już unikalne donice, niespotykane chusteczniki, podczas ostatniego spotkania przyszedł czas na zdobienie skrzynki z szufladkami. Przedstawiamy niezwykłe efekty pracy uczestniczek zajęć.

Mix Media 25.02.2021

Chcesz sprawdzić czy drzemie w Tobie potencjał twórczy? A może już wiesz, że go masz? Masz ochotę spotkać się z ludźmi? A może “wyżyć się” kreatywnie? Chcesz stworzyć swoje własne dzieło sztuki? A przy tym wyjść poza kanon tradycyjnych technik plastycznych? To zajęcia dla Ciebie!

Podczas tych warsztatów nie potrzebne Ci są żadne umiejętności artystyczne – wystarczy odrobina wyobraźni. Proste prawda? Ale na czym to właściwie polega? Warsztaty techniką mix media opierają się na łączeniu najróżniejszych technik (decoupage, scrapbooking, transfer, kolage itp), zabawie z fakturami i kształtami.

W trakcie zajęć będziemy zdobić donice. Przekonamy się, że decoupage i scrapbooking nie są trudne, a ich efekt może być naprawdę imponujący. Przyjdź i przekonaj się sama!