Warsztaty instrumentalne – grupa zaawansowana – Jakub Fedak

Warsztaty przeznaczone są dla osób grających na instrumentach w zakresie średniozaawansowanym i zaawansowanym. Podczas zajęć będzie można nie tylko poznać śląski repertuar zaczerpnięty z muzyki tradycyjnej, ale także dowiedzieć się, jak go grać, jak ozdabiać, jakich zasad się trzymać i gdzie można poimprowizować. Grupa warsztatowa wykona poznane utwory podczas spektaklu teatralnego, który odbędzie się podczas sobotniego taborowego wieczoru.

Po zakończeniu warsztatów będzie można kontynuować naukę na licznych spotkaniach muzycznych organizowanych przez Kapelę Fedaków. 

Warsztaty poprowadzi Jakub Fedak z Kapeli Fedaków – muzyk, multiinstrumentalista, pedagog, kompozytor. Prowadzi regularne warsztaty oparte na polskiej muzyce tradycyjnej zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Uczy gry w kapeli oraz gry na cymbałach na studiach podyplomowych z zakresu polskiej muzyki tradycyjnej w katowickiej Akademii Muzycznej. W ramach działalności w Kapeli Fedaków gra także na potańcówkach z muzyką tradycyjną i koncertuje w kraju i za granicą. Gra na akordeonie, cymbałach, fujarkach, trąbce oraz bębenku obręczowym i barabanie, a także na wibrafonie, m.in. w Warszawskiej Orkiestrze Sentymentalnej. Prywatnie świetny tancerz polskich tańców tradycyjnych.