Warsztaty Tańców Śląskich

Podczas warsztatów każda chętna do tańca osoba zdobędzie umiejętności, które pomogą jej pełniej uczestniczyć w potańcówce! Osoby początkujące przełamią pierwsze lody i poznają kroki podstawowe śląskich tańców (i nie tylko!), osoby zaawansowane będą mogły doskonalić swoją technikę taneczną, poszerzyć repertuar, a także nauczyć się skutecznie improwizować ruchowo do dźwięków śląskich melodii tanecznych. 

Warsztaty przeznaczone są dla osób o każdym poziomie zaawansowania tanecznego. Nie jest wymagane posiadanie pary. Na warsztaty warto ubrać się wygodnie, a przede wszystkim zadbać o obuwie – wygodne, ale nie za miękkie. 

Zajęcia poprowadzi Iga Fedak – instruktorka tańca ludowego, etnolog, etnomuzykolog. Wykłada taniec tradycyjny w katowickiej Akademii Muzycznej oraz prowadzi warsztaty polskich tańców tradycyjnych dla różnych grup wiekowych – od niemowlaków i dzieci przedszkolnych po osoby dorosłe, także w ramach licznych projektów artystycznych i edukacyjnych. Prowadzi szkolenia dla dorosłych pracujących z folklorem w edukacji. 

Akompaniament do zajęć zapewni Kapela Fedaków