Pomagamy pszczołom bez lipy

Rejonowe Stowarzyszenie Pszczelarzy z siedzibą w Ornontowicach, objęło patronatem akcję „Pomagamy pszczołom bez lipy”.

W ramach tej kampanii będziemy zachęcać do wysiewania i sadzenia roślin atrakcyjnych dla zapylaczy. W 2019 roku rozdano 50 kg nasion roślin miododajnych, które pozwoliły stworzyć ponad 1 hektar łąk kwietnych w całej Polsce. Kampania PSOR #PomagamyPszczołomBezLipy prowadzona jest na dedykowanym wydarzeniu na Facebooku, w którym każdy może wziąć udział. Wystarczy zasiać lub zasadzić rośliny miododajne w najbliższym otoczeniu i pochwalić się zdjęciami na stronie wydarzenia. Kampania promowana jest na kanałach w mediach społecznościowych, a także przy wsparciu partnerów kampanii oraz w mediach. Ponieważ jest to akcja społeczna każdy może się w nią włączyć podając dalej publikowane przez nas materiały, biorąc udział w wyzwaniach, które będziemy organizować i oznaczając #PomagamyPszczołomBezLipy.

Do wykorzystania są również 3 video edukacyjne o życiu pszczoły miodnej zamieszczone na naszym kanale na Youtube Z kamerą wśród pszczół.

Kampania jest istotna również z tego powodu, że promowane są odpowiedzialne postawy wśród środowiska rolniczego i pszczelarskiego. Zachęcamy do współpracy rolników z pszczelarzami. Współpraca ta powinna respektować specyfikę pracy obu stron.